Czy możliwa jest błyskawiczna sprzedaż mieszkania? 2020

jak-szybko-sprzedac-mieszkanie-2020

Zdarzają się sytuacje, kiedy z różnych powodów potrzebujemy natychmiastowej gotówki, a jedynym logicznym rozwiązaniem jest sprzedaż własnego mieszkania. Jednak sama sprzedaż może potrwać nawet kilka miesięcy, ale my nie mamy czasu na oczekiwanie na potencjalnych nabywców. Tego typu problem, może dotyczyć każdego, dlatego wiedzieć, że jest wyjście z takiej sytuacji.

Wiadomo, że szybka sprzedaż mieszkania nie należy do prostych rzeczy. W niektórych sytuacjach może okazać się jeszcze trudniejsze niż zwykle. A mianowicie chodzi o nieruchomości, które z różnych przyczyn są dla potencjalnego kupca mniej atrakcyjne niż konkurencyjne oferty. Powodem obniżenia wartości domu może być na przykład jego zły stan techniczny, lokalizacja, zadłużenie lub niechciany lokator. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by bez zbędnych problemów spieniężyć nawet taki lokal.

Aby sprzedaż zadłużonego mieszkania nastąpiła w szybkim czasie, warto pomyśleć nad ofertą, którą proponują firmy skupiające nieruchomości. Zadaniem takiej firmy jest oszacowanie rynkowej wartości mieszkania, a w następnej kolejności jest czas na ustalenie warunków zapłaty ceny między firmą skupującą mieszkanie, a sprzedającym. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że szybka sprzedaż wiąże się z niższą ceną tj. do 80% wartości rynkowej. Dzieje się tak, gdyż firma, która odkupi od Ciebie mieszkanie musi je później sprzedać, a tu nie ma pewności w jakim czasie zdoła to zrobić. W związku z tym całkowicie zrozumiałe jest, że prowizja musi być odpowiednio wysoka.

Sprzedaż mieszkania z lokatorem

Inwestowanie w nieruchomości to jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów na lokowanie pieniędzy. Właściciele mieszkań chcąc czerpać z niego zyski, dlatego często decydują się wynająć je lub wydzierżawić. Zazwyczaj mieszkanie wynajmowane jest na dłuższy okres, jednak w nagłych okolicznościach zmieniamy plany , podejmując opinię o jego sprzedaży. Nasuwa się więc pytanie: jak sprzedać mieszkanie z lokatorem?

Sprzedaż mieszkania z lokatorem często jest problematyczne, ponieważ dotychczasowi lokatorzy nie kwapią się do opuszczenia z własnej woli mieszkania. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań co do sprzedaży, aczkolwiek wszystko zależy od tego, czy znajdzie się chętny nabywca. Niestety wynajmując mieszkanie nigdy nie wiemy na kogo trafimy. To również dotyczy rodziny, ponieważ nie mamy żadnej gwarancji, że opuści mieszkanie dobrowolnie. Wieloletnia walka o eksmisję, może w znaczący sposób uszczuplić portfel, gdyż dotyczy to między innymi poniesionymi kosztami sądowymi. Takie sytuacje skłaniają do skorzystania ze sprawdzonej oferty skupu nieruchomości z lokatorami.

Korzystając z oferty skupu mamy pewność, że pozbędziemy się problemu bez nerwów i bieganiem po sądach. Co więcej, uzyskamy ekspresową wycenę mieszkania, a następnie zostanie nam wypłacona zaliczka. Transakcja sprzedaży własnego mieszkania do skupu odbywa się za pośrednictwem notariusza, poprzez akt notarialny. Dzięki temu sprzedający ma zapewnioną gwarancję bezpieczeństwa. Po tym fakcie, były już właściciel mieszkania może tylko cieszyć się, że definitywnie pozbył się problemów dotyczących mieszkania z lokatorem.

Czy można sprzedać udziały w nieruchomości?

Posiadanie udziałów w nieruchomości jest najczęściej następstwem rozwodu i wiążącego się z nim podziału majątku lub nabycie spadku.Niestety często dochodzi do konfliktów na tle zarządzania takim majątkiem, podziału zysków lub ponoszenia kosztów i taka współwłasność staje się kłopotliwa.

Czy możliwa jest więc sprzedaż udziałów w nieruchomości?

Sprzedaż udziałów w nieruchomości jest jak najbardziej możliwa. Sprzedaż udziału w nieruchomości stanowi przeniesienie własności w części przysługującej współwłaścicielowi.

Potwierdza to art. 198 kodeksu cywilnego, który mówi o tym, że każdy ze współwłaścicieli może rozporządzać swoim udziałem, nawet bez zgody pozostałych współwłaścicieli. Jednak w wielu przypadkach jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ nie zawsze można szybko oraz bezproblemowo porozumieć się z pozostałymi właścicielami danego obiektu np. mieszkania, domu kamienicy, czy też lokalu użytkowego.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skup udziałów w nieruchomości. Wiele osób często obawia się nadmiaru spraw formalnych. Można jednak ich uniknąć – firma oferująca skup udziałów w nieruchomości bierze na swoje barki wszelkie konsekwencje prawne. Dzięki temu osoba sprzedająca swoją część nieruchomości nie musi martwić się o komplikacje, które mogłyby pojawić się dopiero po czasie. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa. Cały proces sprzedaży udziałów jest bardzo szybki, gdyż odbywa się w ciągu kilku dni. Jest to prawdziwym wybawieniem dla tych, którzy potrzebują szybkiej gotówki. Jest ona wypłacana zgodnie z ustalonym terminem. Osoby niezdecydowane lub posiadające wątpliwości powinny skontaktować się z doświadczoną obsługą, która odpowie na wszelkie zadane pytania.

Website | + posts

Magda Piechota to doświadczona specjalistka od nieruchomości, która posiada bogate doświadczenie w branży. Zajmuje się doradztwem i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami oraz świadczy usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami. Magda wyróżnia się profesjonalnym podejściem do każdego z klientów oraz indywidualnym podejściem do każdej transakcji.

Jej wiedza i umiejętności w zakresie rynku nieruchomości pozwalają na skuteczne negocjacje i osiąganie korzystnych warunków dla swoich klientów. Magda jest znana ze swojego zaangażowania i elastyczności w działaniu, dzięki czemu zawsze potrafi dostosować się do potrzeb i wymagań klienta.

Jako specjalistka od nieruchomości, Magda stale się rozwija i doskonali swoje umiejętności, aby zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług. Jej pasją jest pomaganie ludziom w znalezieniu idealnego domu lub lokalu oraz w zarządzaniu ich nieruchomościami.

Magda Piechota

Magda Piechota to doświadczona specjalistka od nieruchomości, która posiada bogate doświadczenie w branży. Zajmuje się doradztwem i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami oraz świadczy usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami. Magda wyróżnia się profesjonalnym podejściem do każdego z klientów oraz indywidualnym podejściem do każdej transakcji. Jej wiedza i umiejętności w zakresie rynku nieruchomości pozwalają na skuteczne negocjacje i osiąganie korzystnych warunków dla swoich klientów. Magda jest znana ze swojego zaangażowania i elastyczności w działaniu, dzięki czemu zawsze potrafi dostosować się do potrzeb i wymagań klienta. Jako specjalistka od nieruchomości, Magda stale się rozwija i doskonali swoje umiejętności, aby zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług. Jej pasją jest pomaganie ludziom w znalezieniu idealnego domu lub lokalu oraz w zarządzaniu ich nieruchomościami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *